קובי פרץ תודה לך מאמי הורדת שירים

Posted by & filed under הורדת שירים.

קובי פרץ תודה לך מאמי יוסי בן דוד ונאור עיבוד תמיר צור ונאור סינואני מוסיקה ישראלית, סינגלים חדשים, שירים חדשים הורדת שירים חיים אתגר ניסה לחתוך את קובי פרץ לחתיכות, מורידים שירים כאילו שמדובר באדם שחייב משהו לאומה אחרי שהשתחרר מהכלא, ועליו לתת תשובות בכתבה שמרוחה בצהבהב בוהק. אומנות מילה גסה שירים להורדה

מוסיקה, שירים, אתגרים מוסיקליים מחוץ לתחום הנרטיב התקשורתי של קובי פרץ באלה הימים. אלמלא היה זמר שירים להורדה מפורסם הוא לא היה מגיע למקומות האלה, להתבכיין מול המצלמות. אבל אולי הם צודקים, כי מבחינה אומנותית, לפרץ אין על מה לספר. הורדת שירים אם להתבכיין מוטב כבר ראיון על טראומת המאסר.
לא השתתפתי בצערו, כפי שלא אשתתף בשמחתו על הסינגל החדש, שירים להורדה כי השיר אפילו לא עשוי מכל אותם החומרים, שאני שונא בז'אנר הנקרא "ים תיכוני". פרץ מתבכיין, בטקסט מסורבל שמתחיל בשורה, שאינני בטוח כי הורדת שירים הכותבים יכולים להבהירה: "אני אמרתי עוד ביום הראשון שאת תהי שלי מיום היוולדו של אדם" מה זה? הכוונה מבראשית? "אלייך ניגשתי כמו אדם וחווה" כלומר? שירים להורדה לבש שתי דמויות? למה אדם וחווה? קובי על מה את שר?!
קובי פרץ אולי קרא את הטקסט, אבל כנראה לא הבחין שמאכילים אותן בשטויות, הורדת שירים רצף של משפטים הזויים, שאינם מתחברים אפילו לקטע פרוזה. פרץ מעלה את המלל הזה על מנעד שאולי מבטא תחושה ביאוס-אושר שגואה בקרבו, שירים להורדה אלא שהמוסיקה תוקעת אותו באזור תוגה שבלוני, רדוד, פשטני. אם השחרור מהכלא, היה צריך לסמן פרק חדש בדרכו המוסיקלית, זה ממש לא קורה. הורדת שירים הייתי אומר כך: החיפזון להוציא שירים חדשים – מן השטן הוא.

אני אמרתי עוד ביום הראשון שאת תהי שלי מיום היוולדו של אדם
אלייך ניגשתי כמו אדם וחווה ואת אותי מושכת ואני בסערה
בצעדים קטנים אני בא אלייך מבקש להיות קרוב
איך ליום הזה אני חיכיתי עד אלייך יהלום
תודה לך מאמי על היום שבו הסכמת להיות האמא לילדיי אני זכיתי
אני ראיתי את עינייך מביטות בים של אושר למולך אני נחשפתי
אני נשבעתי לצידך להיות לך בעל למופת תודה לך מאמי
כל הלילה מתפלל שישמור אותך האל תודה לך מאמי
אני ניצחתי וזה הכל בזכותך להיות הגבר שיפרוט על מיתרך
אבנה לך בית על ההר מול הים/ואת תהי מאושרת המלכה של העולם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.